Зв'яжіться з намиМи гарантуємо безкоштовну консультацію і виїзд замірника

aбо

Залиште контакти для зворотнього зв'язку

Main Contact Form
+38

Догляд за натяжними стелями. Поради та нюанси.

Особливого та частого догляду натяжні стелі (конструкції) не потребують, але самий мінімальний та правильний догляд потрібен для того, щоб ПВХ-полотно прослужило 15 років і більше. Для цього потрібно знати та дотримуватись кількох порад, про які ми розповімо.

ПВХ – плівка не здатна притягувати до себе пил, адже має антистатичний ефект тому частої чистки (протирання) не потребує. Існує декілька видів очистки.

В даній статті ми розглянемо три основні види очистки натяжних стель:

  1. Сухий тип прибирання за допомогою пилососа;
  2. Сухий тип прибирання з використанням тканини та натиранням;
  3. Вологий тип прибирання за допомогою миючих засобів та без них.
doglyad za natyazhnymy stelyamy. porady ta nyuansy. glyanczevi

За допомогою пилососа

За допомогою пилососа можна прибрати павутиння. Достатньо провести обережно по кутах пилососом, але без щітки з невеликою насадкою обернувши її м’якою тканиною, тоді  павутина легко зніметься, оскільки полотно має таку властивість, що павутина не прилипає до неї.

Гострі засоби, предмети такі як віник, швабра при прибиранні (чистці) стелі не використовувати, оскільки вони можуть зіпсувати та подряпати поверхню.

Також потрібно прослідкувати за прикрасами на руках, а саме їх гостротою,оскільки вони також можуть розрізати або подряпати поверхню стелі.

З використанням тканини та натиранням

Сухий тип прибирання простий. Для того щоб прибрати легкий пил та наліт на стелі, який може з часом накопичитись на поверхні , достатньо буде протерти стелю сухою ганчіркою з мікрофібри, фланелі, сухих серветок або м’якої тканини.

При протиранні не можна сильно терти полотно і бути уважними, щоб на ганчірці не було жорстких ворсинок або будь яких піщинок, оскільки вони при протиранні можуть подряпати полотно. Навіть звичайна сода може завдати непоправної шкоди гладкій поверхні натяжної стелі , не кажучи вже про креми в складі яких є тверді частинки.

За допомогою миючих засобів та без них

При вологому прибиранні слід уникати води темепратура якої вище 40 градусів. Якщо звичайної води недостатньо для очищення та в складі застиглого на полотні бруду є жир то з завданням впорається мильний розчин із засобу для миття посуду і води, або ж скористатися спиртовмісними  миючими засобами та спеціальними поліролями для натяжних стель. Найбезпечніше використовувати безбарвні рідини (без барвників у складі).

Забруднення очищають легкими рухами, потім залишки мильного розчину знімають вологою тканиною і витирають стелю насухо віддаючи на цьому етапі перевагу махровій тканині, або тканині з коротенькими ворсинками. Полотна після миття потрібно добре насухо витирати, щоб запобігти утворенню цвілі та грибка.

Категорично заборонено використовувати для миття стель засоби що містять: хлор, різні розчинники, розчинники на основі ацетону, ацетон, луги, абразивних засобів, будь-які пральні порошки, господарське мило, гірчицю, соду, або інші агресивні хімічні речовини. При використанні таких розчинників можна пошкодити полотно аж до утворення дірок. Ні в якому разі не можна довго терти полотно адже почне руйнуватися структура ПВХ-плівки.

Слід бути досить обережними та уважними , читати інструкцію та склад до того чи іншого миючого засобу перед тим як ним скористатись.

Дуже добре було б перед застосуванням протестувати миючий засіб на невеликій ділянці. Нанесіть краплю рідини на поверхню стелі і почекайте 10-15 хв краще звичайно це зробити в менш помітному місці, а потім подивіться на результат чи нема зморщок, втрати кольору і т.д.

Світлих плям значно легше позбутись, ніж старих та засохлих, тому замітивши слід на стелі краще прибрати його відразу. Якщо ж на стелю потрапили будь які барвники необхідно відразу їх прибрати щоб не відбулось фарбування полотна.

При митті плівки притикати її до основної стелі не потрібно, щоб не пошкодити її поверхню арматурою яка може знаходитись між основною та натяжною стелею при цьому боятися торкатися стелі руками не потрібно, вона міцна і легко витримає. Часті профілактичні прибирання (очищення) робити не можна.

Увага!
Засіб для миття натяжної стелі не повинен містити ацетон.

doglyad za natyazhnymy stelyamy. porady ta nyuansy. matovi

Що робити якщо на натяжну стелю потрапила фарба

Якщо на нятяжну стелю потрапила  водоемульсійна фарба то її потрібно розмочити водою і обережно попробувати зняти механічним способом (маленьким гумовим або пластиковим) шпателем.

Якщо ж це пентафталева і масляна слід гранично акуратно торкаючись до стелі розмочити 646 розчинником або засобом для зняття лаку, але ні в якому разі не терти змоченою розчинником ганчіркою. Таку процедуру потрібно робити швидко щоб на стелі не утворилась дирка та не спортити полотно.

Для того, щоб видалити окремі невеликі плями можна скористатись звичайною шкільною гумкою. Плями від кулькових ручок, фломастерів, маркерів можна відмити за допомогою простої води, якщо маркери на водній основі,  борним або медичним спиртом, якщо на спиртовій.

Будь-які побутові забруднення можна без проблем прибрати самостійно, але забруднення фарбою та подібні краще прибирати за допомогою професіоналів.

Варто знати!
Двосторонній скотч з натяжної стелі не змивається, тому перед тим як робити на стелі декор у вигляді (метеликів, гірлянд, зірочок) прийміть дану інформацію до уваги.

Потрібна допомога?

Сподобалась публікація? Поділіться нею

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *